آموزش کار با لوازم خانگی بوش

راهنمای استفاده از توستر بوش

راهنمای استفاده از توستر بوش

برای اطلاع از شیوه صحیح طرز استفاده از توستر بوش باید به دفترچه آن رجوع کنیم. توجه به اطلاعات داده شده در دفترچه و رعایت نکات طرز استفاده از توستر بوش باعث می شود طول عمر مفید و کارایی این دستگاه بیشتر شود. حتماً به هر فردی که برای اولین بار از دستگاه استفاده می کند، طرز استفاده از توستر بوش را به صورت صحیح آموزش دهید.

خطر شوک الکتریکی

دستگاه را تنها در فضا های داخلی و در دمای اتاق مورد استفاده قرار دهید. ارتفاع مناسب از سطح دریا برای کارایی این دستگاه نیز ۲۰۰۰ متر است. دقت کنید سوکت دستگاه که به پریز متصل می شود سالم باشد. در صورتی که سیم یا سوکت دستگاه دچار آسیب شده است از دستگاه استفاده نکنید.

کودکان زیر ۸ سال اجازه ی کار با آون توستر بوش را ندارند و اگر افراد بی دقت با این دستگاه کار کنند خطر آفرین خواهند شد.

خطر آتش سوزی و سوختگی

هرگز دستگاه را در نزدیکی منبع حرارتی قرار ندهید. از تماس هر گونه پلاستیک با صفحات داغ دستگاه جلوگیری کنید. اگر از دستگاه به درستی استفاده نشود می تواند جراحت و سوختگی ایجاد کند.

توستربوش مدلTAT3A011وسیله ای مناسب برای تست کردن نان است. اما باید به زمان قرار دادن نان درون دستگاه دقت نمود. چون در صورت باقی ماندن به مدت طولانی ممکن است نان بسوزد.

هرگز ار این دستگاه در مجاورت پرده ای که ممکن است در تماس با آن قرار گیرد استفاده نکنید زیرا خطر آتش سوزی به همراه دارد.

خوراکی هایی را که با گرم شدن چکه می کنند در توستر قرار ندهید و پیش از تمیز کردن توستر، آن را از برق بکشید و  اجازه بدهید کاملاً خنک شود.

خطر برق گرفتگی

همواره توستر را در حالتی که عمودی و به شکل صحیح روی پایه خود قرار دارد، استفاده کنید ضمناً از این دستگاه در نزدیکی وان، دوش و هر منبع آبی استفاده نکنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید از دفترچه راهنمای آون توستر بوش استفاده کنید.

قسمت های مختلف دستگاه

۱:دکمه روشن و خاموش

۲:دکمه توقف با لامپ LED

۳:انتخابگر برای تنظیم میزان تست کردن

۴:محفظه تست

۵:قفسه گرم شونده

۶:سینی خرده نان

۷:سیم جمع کن

استفاده برای بار اول

قبل از اینکه توستر را برای اولین بار مورد استفاده قرار دهید تمام برچسب ها و هر گونه فیلم پلاستیکی را از آن جدا کنید. بدون اینکه ماده خوراکی درون آن قرار دهید اجازه بدهید توستر با بالاترین درجه حرارت کار کند و پنجره را باز بگذارید و سپس اجازه بدهید خنک شود.

مدت زمان تست

مواد غذایی را تا زمانی در توستر باقی بگذارید که طلایی و برشته شوند و ابداً نباید اجازه بدهید رنگ قهوه ای تیره و سوخته پیدا کنند. به ویژه اگر مواد غذایی حاوی نشاسته، غلات و محصولات سیب زمینی باشند زیرا مواد سمی تولید می کنند.

امیدواریم که این نوشته با ذکر نکات ایمنی طرز استفاده از توستر بوش به کمک شما بیاید.

بازگشت به لیست

1 نظر در “راهنمای استفاده از توستر بوش

  1. Fa گفت:

    سلام نکات عالی بود ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.